Tyto webové stránky používají cookies. Pokud budete pokračovat, aniž byste změnili svá nastavení, dáváte souhlas s používáním cookies.

Souhlasím.

Zavřít
Navigatie

Historie

V roce 2008 oslavil Novy 100 let od svého založení. Společnost se ohlíží zpět na svou dlouhou tradici vývoje a výroby. V současné době pracuje více než 150 zaměstnanců pro firmu Novy, aby vyvíjeli a vyráběli nejmodernější vybavení do kuchyně. Přitom vše začlo vývojem jízdních kol a motocyklů, až v roce 1965 uvedla na trh první odsavač par se štěrbinovým odsáváním a tlumením hluku.

 

Firma Novy byla založena v roce 1908. Zpočátku vyráběla jízdní kola a motocykly. K jejím výrobkům patřily různé modely závodních kol, přes moderní motocykly až po praktické tříkolky, které se používaly jako dodávková vozidla. 

 

Poté, co shromáždili desítky let zkušeností v oboru kovoobrábění, byl v roce 1965 vyroben první odsavač par. V roce 1968 k tomu přibyla první varná deska. V roce 1973 bylo přilhášeno k patentovému řízení štěrbinové odsávání a o rok později také tlumení hluku.

 

V roce 1973 vznikla nová továrna, která se využívá k výrobě dodnes. Od té doby byla budova stále rozšiřována, naposledy o nové vývojové oddělení s laboratořemi a zvukotěsnými místnostmi pro zkoušky hlučnosti.

 

 

V roce 2006 byl představen stropní odsavač řady Hihg'line. Tento model se stal milníkem v historii společnosti a Novy se stal lídrem na evropském trhu v tomto segmentu. 

  

 

Rok 2009 je ve znamení vývoje moderní recirkulační techniky. Od té doby Novy nabízí, například v modelu Zen, vysoce hodnotný uhlíkový monoblok - filtr. Tento opakovaně regenerovatelný filtr zajišťuje výrazně lepší odstranění zápachů při vaření v provozu s recirkulací. 

 

V roce 2011 Novy představil první výškově nastavitelný stolní odsavač na trhu, čímž dokázal, že i odsávání směrem dolů umožňuje vaření bez kompromisů.