Tyto webové stránky používají cookies. Pokud budete pokračovat, aniž byste změnili svá nastavení, dáváte souhlas s používáním cookies.

Souhlasím.

Zavřít
Navigatie

Vynálezy

Odsavače Novy jsou neuvěřitelně tiché.

Již v roce 1974 Novy přihlásil Novy svou speciální protihlukovou izolaci k patentovému řízení. Důvod k tomu byl, tehdy stejně jako nyní, že nízká úroveň hlučnosti je jedním z hlavních kritérií nákupu pro spotřebitele. V praxi však není pro spotřebitele snadné srovnávat údaje o hlučnosti mezi různými výrobci odsavačů. Aby bylo možno porovnat údaje v dB(A), musí metody měření odpovídat stejné normě. Proto renomovaní výrobci využívají normy DIN EN 60704-2-13. Také Novy měří hlučnosti podle této uznávané normy a uvádí dvě hodnoty pro každý stupeň výkonu motoru: hladinu akustického výkonu a hladinu akustického tlaku. Tyto hodnoty hlučnosti lze nalézt v produktových informacích každého odsavače Novy.

Originál od vynálezce Novy.

Štěrbinové odsávání od 60-tých let.

Konvenční odsavače s viditelnými tukovými filtry mají nad středem varné desky dobré odsávání, protože tam uprostřed umístěný motor působí nejvíce. K okrajům odsavače ale výkon výrazně klesá - rozhodující nevýhoda, která je výrazná zejména u více než 60 cm širokých odsavačů a u ostrůvkových odsavačů. Z tohoto důvodu Novy již v roce 1965 vynalezl systém se štěrbinovým odsáváním po okrajích odsavače, a později jej nechal patentovat. Všechny odsavače Novy jsou vybaveny touto technologií, protože zajišťuje, že stoupající výpary jsou optimálně zachyceny z celé plochy varné desky. Štěrbinové odsávání působí zejména na okrajích odsavače, aby zde mohla být pára účinně zachycena. Již při nízkých stupních výkonu je zachycení páry velmi kvalitní. To šetří cennou energii a umožňuje ještě tišší chod odsavače.

Díky zakrytí filtrů pomocí tzv.spodní desky ("podlahy") jsou vytvořeny na všech vnějších stranách mezery, které mají menší plochu než povrch tukového filtru u konvenčního odsavače. Tím vzniká ca. 7-krát vyšší rychlost proudění vzduchu. Je tak zabráněno tomu, aby vzduch obeplul kolem odsavače, protože je zachycen mezerami (štěrbinami) a dále pak prochází přes tukové filtry. Novy používá vysoce kvalitní, vrstvené tukové filtry, které garantují komfortní používání odsavače: stačí pravidelné čištění filtrů v myčce nádobí.

Revoluce v oblasti recirkulace má název Monoblok.

U monoblok-uhlíkového filtru se jedná o 12-krát regenerovatelný high-tech filtr, který velmi efektivně absorbuje molekulární nečistoty vzduchu. Vnitřek filtruse skládá z pružné vrstvy milionů vysoce účinných kuliček aktivního uhlí, které absorbují škodlivé látky a pachové molekuly. Každá kulička uvnitř obsahuje zvláštní strukturu mikroskopicky malých kanálků, tzv.systém porů. Uvnitř nich jsou zápachy účinně vázány. Kromě toho je filtr v průběhu vaření odolný vůči vodě.

Monoblok-filtr je možno až 12-krát  regenerovat a obnovit tak jeho účinnost, a to v pečící troubě při 120°C po dobu jedné hodiny. Více o monoblok-filtru naleznete na této straně.