Tyto webové stránky používají cookies. Pokud budete pokračovat, aniž byste změnili svá nastavení, dáváte souhlas s používáním cookies.

Souhlasím.

Zavřít
Navigatie

Odtah nebo recirkulace

V posledních letech se téma recirkulace stává čím dál více středem pozornosti při konstrukci odsavačů par. Požadavky na větší úsporu elektrické energie jsou velice časté, zejména v nových budovách s automatickým ventilačním systémem. Zde často padne rozhodnutí o koupi odsavače s uhlíkovými filtry, protože tento systém zabrání úniku ohřátého vzduchu z budovy.

Recirkulační odsavače Novy využívají takzvané Monoblok-uhlíkové filtry.  Jedná se o 12-krát regenerovatelné high-tech uhlíkové filtry, které efektivně absorbují molekulární nečistoty ve vzduchu. Díky regeneraci má uživatel při nasycení uhlíkového filtru možnost jednoduše jej opět připravit k provozu. Stačí filtry vložit na jednu hodinu do pečící trouby, která je nastavena na 120ºC. Tento postup je možno opakovat až 12krát, v závislosti na způsobu vaření, což prodlouží životnost filtru až na 6 let.

 

 

 

 

Uvedený nákres znázorňuje princip komínového odsavače s recirkulačním setem: pára je díky štěrbinovému odsávání efektivně nasáta a vyčištěna filtry. Kovový tukový filtr odstraní ze vzduchu tuky a mastnoty, monoblok-uhlíkový filtr pak zachytí zápachy. Vzduch se potom vede přes deflektory zpět do kuchyně.

Přes všechny pokroky v recirkulační technice by se mělo při nákupu promyslet, zda není lepší varianta odtahu, zejména s ohledem na návyky při vaření. Ambiciózní kuchyři, kteří vaří hodně a nebo náročné pokrmy upřednostní odsavač s odtahem z mísnosti. To platí i při používání speciálních spotřebičů, jako jsou gril, fritéza, wok a nebo teppan yaki.

 

 

Alternativou k internímu motoru s odtahem je externí motor

K mnoha modelů odsavačů Novy je možno připojit externí motor. Vzhledem k tomu, že odsavače Novy s interním motorem jsou velmi tiché, jsou s externími motory automaticky ještě tišší. Proto doporučujeme od délky potrubí ca. 3 metry použít externí motor, protože tak užívatel dosáhne výhody ještě tiššího provozu.

V případě vedení potrubí přes jinou místnost nebo přes střechu je nutno použít potrubí z nehořlavého materiálu. K tomu doporučujeme nehořlavé aluminiové flexibilní potrubí a zpětnou klapku. U potrubí na střechu doporučujeme průchodky střechou Easytec se sběračem kondenzáru a zpětnou klapkou.

Prosím, nikdy nepoužívejte plastové spirálové hadice! Jejich použití může snížit výkon odsavače a podstatně zvýšit jeho hlučnost. Externí motory jiných výrobců nesmí být kombinovány s odsavači Novy.

Můžete si vybrat z následujících externích motorů: Motory na vnější stěnu, Motory na plochou střechu, CUBIC-motory dovnitř budovy